You are here:  / Darmowe badanie wzroku Kraków 2015 / Kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym

Kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym

post by related

related post

kolonoskopia-w-znieczuleniu-ogolnym-1Kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym to jeden z wariantów kolonoskopii, w tym wypadku dzięki znieczuleniu pacjent jest poddawany anestezji dlatego nic nie czuje podczas zabiegu i nic z niego nie pamięta. Jest to dobra alternatywa dla osób objawiających się bólu lub dyskomfortu zarowno fizycznego jak i psychicznego podczas badania.
Kolonoskopia to zabieg polegający na oglądaniu jelita za pomocą „rury” z układem optycznym i kamerą wprowadzanej przez odbyt. Obraz rejestrowany przez kamerę jest wyświetlany na monitorze, który obserwuje lekarz. Podczas tego zabiegu można również wykonać tak zwaną małą chirurgię, a mianowicie pobrać wycinek błony jelita lub usunąć polipy występujące w jego świetle.
Zabieg ten należy do dość ważnych i w zasadzie nie szkodliwych procedur medycznych.  Ma na celu diagnozowanie chorób dolnego odcinka układu pokarmowego. Zalecany jest u osób, u których występuje krwawienie z dolnego odcinka dróg pokarmowych, problemy z defekacją, choroby zapalne jelit, podejrzenie zmian rozrostowych w jelitach lub z dodatnim wywiadem rodzinnym. U osób otyłych powyżej 60 roku życia zaleca się kolonoskopie w celu wykluczenia zmian w jelitach.
Badanie to jest jednym ze standardów wykrycia nowotworów jelita grubego, gdyż pobrany w czasie badania wycinek umożliwia ocenę histopatologiczną zmiany, czyli stwierdzenie o jej złośliwości.

Podobne wpisy o medycynie:

Kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym
1 vote, 5.00 avg. rating (94% score)
 • Teorie starzenia

  Teorie starzenia

  Teorie starzenia Starzenie się jest czymś więcej niż zwykłym zużywaniem się organi­zmu. Może znasz historię…

  read more
 • Darmowe badanie wzroku Łódź

  Darmowe badanie wzroku Łódź

  Problemy ze wzrokiem Uważasz, że możesz mieć mniejsze lub większe problemy ze wzrokiem? W takiej…

  read more
 • Darmowe badanie wzroku Olsztyn

  Darmowe badanie wzroku Olsztyn

  Badanie wzroku za darmo Zastanawiasz się nad tym, gdzie możesz liczyć na darmowe badanie wzroku?…

  read more