Darmowe badanie wzroku Wrocław

post by related

related post

Higiena Wzroku
W wyniku rozwoju sektora usług coraz więcej osób jest zatrudnionych bądź też szuka zatrudnienia w pracy biurowej. Co z tym idzie? Najczęściej odpowiemy: ograniczenie aktywności ruchowej i tego dalsze skutki, nadwyrężenie kręgosłupa, problemy z krążeniem itd. Niestety często pomijane jest sprawa równie ważna, a mianowicie to, że przy komputerze pracują głównie nasze oczy.

Jak zadbać o wzrok?
Ważną kwestią jest oświetlenie, źródło światła powinno być za Twoimi plecami. Kolejną kwestią są ustawienia monitora, treść powinna być wyraźna, a górne obramowanie ekranu delikatnie powyżej Twojego spojrzenia. Dbaj o odpoczynek. Jeśli możesz zrób przerwę po ok 1-2h pracy. Wyjdź na świeże powietrze albo popatrz przez okno na coś odległego. Podobno dla higieny oczu ważna jest również dieta. Farmaceuci zalecają spożywanie witamin A, C, E.

Pierwsze oznaki przemęczenia.
Jeśli nie będziesz odpowiednio szanował swoich oczu z czasem dadzą o sobie przypomnienie. Najpierw w postaci zaczerwienienia, podrażnienia czy odczuwanego dyskomfortu. Nie ma wtedy jeszcze powodów do paniki. Wiele salonów optycznych wykonuje darmowe badanie wzroku. Nieodpłatnie można je też wykonać w gabinecie u optometrysty. Szybka reakcja pozwoli w czas skorygować ewentualną wadę.

Podobne wpisy o medycynie:

Darmowe badanie wzroku Wrocław
1 vote, 5.00 avg. rating (94% score)
 • Teorie starzenia

  Teorie starzenia

  Teorie starzenia Starzenie się jest czymś więcej niż zwykłym zużywaniem się organi­zmu. Może znasz historię…

  read more
 • Darmowe badanie wzroku Łódź

  Darmowe badanie wzroku Łódź

  Problemy ze wzrokiem Uważasz, że możesz mieć mniejsze lub większe problemy ze wzrokiem? W takiej…

  read more
 • Darmowe badanie wzroku Olsztyn

  Darmowe badanie wzroku Olsztyn

  Badanie wzroku za darmo Zastanawiasz się nad tym, gdzie możesz liczyć na darmowe badanie wzroku?…

  read more