You are here:  / Klub patio Radomsko / Alkoholizm

Alkoholizm

post by related

related post

Alkoholizm (5)Problemy z alkoholem dotykają wielu osób. Osoby, które są uzależnione od alkoholu, można spotkać we wszystkich grupach społecznych. Mimo iż stereotypowy alkoholik to osoba bezdomna i zaniedbana nie jest to jednak całkowita prawda.

Alkoholizm stanowi bardzo poważny problem w ujęciu socjologicznym. Osoba chora stanowi często zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także własnej rodziny i postronnych osób. Wielu alkoholików prowadzi na pierwszy rzut oka normalne życie. Choroba ta dotyka często osoby, które mają stresującą pracę. Nie bez powodu na problemy z alkoholem w tej grupie zawodowej skarży się wiele osób. Ludziom tym często nikt nie pomaga, gdyż osoby te żyją normalnie. Dopiero w sytuacjach kryzysowych takich jak np. spowodowanie wypadku samochodowego pod wpływem alkoholu sami zainteresowani mogą zdać sobie sprawę ze swojego problemu.

Bez wątpienia warto pamiętać, że alkoholik to nie tylko osoba bezdomna, która śpi na dworcu. Także wśród tzw. normalnych ludzi można spotkać wielu alkoholików, którzy starają się maskować swój nałóg.

Podobne wpisy o medycynie:

Alkoholizm
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
 • Teorie starzenia

  Teorie starzenia

  Teorie starzenia Starzenie się jest czymś więcej niż zwykłym zużywaniem się organi­zmu. Może znasz historię…

  read more
 • Darmowe badanie wzroku Łódź

  Darmowe badanie wzroku Łódź

  Problemy ze wzrokiem Uważasz, że możesz mieć mniejsze lub większe problemy ze wzrokiem? W takiej…

  read more
 • Darmowe badanie wzroku Olsztyn

  Darmowe badanie wzroku Olsztyn

  Badanie wzroku za darmo Zastanawiasz się nad tym, gdzie możesz liczyć na darmowe badanie wzroku?…

  read more