You are here:  / Cvcf / Alkohol a zdrowie

Alkohol a zdrowie

post by related

related post

Leczenie uzależnień- alkoholicy, alkohol

Nie od dziś wiadomo, jak ogromny wpływ na zdrowie mają wszystkie używki. Niezależnie od tego, czy chodzi o papierosy, narkotyki czy alkohol, każda z nich niesie podobne do siebie negatywne skutki- takie jak na przykład różnego rodzaju nowotwory- a na końcu ich długiej listy znajduje się śmierć. Osoby uzależnione często same są świadome tego, że dobrowonie niszczą swój organizm, lecz mimo to nie potrafią przestać używać środków, od których się uzależniły.

W Polsce jeden z największych odsetków uzależnień to przypadki alkoholizmu. Alkoholików można spotkać prawie w każdym miejscu- zarówno na małej wsi, jak i w wielkim mieście. Piją w miejscach publicznych, często prosząc przypadkowe osoby o kilka złotych na kolejne piwo albo dyskretnie, w domu lub biurze, zazwyczaj droższe trunki. I ci pierwsi, i ci drudzy po pewnym czasie odczują te same skutki, między innymi: zaburzenia rytmu serca, otępienie i marskość wątroby. Alkohol a zdrowie mają na siebie wpływ.

Alkoholizm nie niszczy jednak tylko zdrowia fizycznego, lecz także zdrowie psychiczne i społeczne. Doskonale wiedzą o tym specjaliści zajmujący się pomocą osobom uzależnionym od alkoholu. Leczenie uzależnień nie organicza się tylko do odrzucenia używek, ale działa także na świadomość i samopoczucie uzależnionego, a także pomaga mu wrócić do stanu sprzed choroby alkoholowej, odbudować relację z rodziną i przyjaciółmi oraz pomaga odnaleźć nowe miejsce w społeczeństwie i przystosować się do niego. Leczenie to bowiem długotrwały proces, który zaczyna się w momencie przystąpienia do terapii, a kończy długie lata po porzuceniu alkoholu.

Podobne wpisy o medycynie:

Alkohol a zdrowie
1 vote, 5.00 avg. rating (94% score)
 • Teorie starzenia

  Teorie starzenia

  Teorie starzenia Starzenie się jest czymś więcej niż zwykłym zużywaniem się organi­zmu. Może znasz historię…

  read more
 • Darmowe badanie wzroku Łódź

  Darmowe badanie wzroku Łódź

  Problemy ze wzrokiem Uważasz, że możesz mieć mniejsze lub większe problemy ze wzrokiem? W takiej…

  read more
 • Darmowe badanie wzroku Olsztyn

  Darmowe badanie wzroku Olsztyn

  Badanie wzroku za darmo Zastanawiasz się nad tym, gdzie możesz liczyć na darmowe badanie wzroku?…

  read more